Korting voor agrariërs die willen investeren in biodiversiteit
Bent u agrariër en wilt u werken aan een gezonde bodem, meer biodiversiteit en een toekomstbestendig bedrijf? Dan kunt u via het programma 1001ha korting krijgen op biodivers zaai- en plantgoed. Oost Gelre heeft voor het derde jaar op rij voor deze actie subsidie beschikbaar gesteld. Zodoende kunnen agrariërs uit de gemeente profiteren van deze regeling. Zo wordt het makkelijker om nieuwe maatregelen uit te proberen.
Verschillende regelingen
Er zijn verschillende kortingsacties. Zo kunnen veehouders korting krijgen op kruidenrijke grasmengsels. Akkerbouwers kunnen gebruikmaken van korting op biodiverse groenbemesters en klaveronderzaai. Voor sommige regelingen is ook korting beschikbaar voor bomen en andere beplanting. Afhankelijk van de regeling bedraagt de korting 40 tot 75 procent.
Goed voor bodem én bedrijf
Kruiden, klavers en bomen dragen bij aan een gezonde bodem, meer insecten en vogels en een beter klimaat. Ook kunnen sommige mengsels helpen om minder kunstmest te gebruiken en het land beter bestand te maken tegen droogte. Inmiddels deden meer dan 3.000 agrariërs mee aan de acties van 1001ha.
Meer weten?
Wilt u weten welke regelingen er zijn en of u in aanmerking komt? Kijk dan op de website van 1001ha(externe link) voor alle voorwaarden en de actuele kortingsacties.

