housing-forms iconOver de gemeente

Gemeentedelen

De gemeente Oost Gelre bestaat uit:

  • twee hoofdkernen: Groenlo en Lichtenvoorde
  • zes (kerk)dorpen: Harreveld, Lievelde, Mariënvelde, Vragender, Zieuwent en Zwolle.

Aantal inwoners

Het aantal inwoners op 1 januari 2024 is 29.972.
Hiervan zijn 15.058 mannen en 14.914 vrouwen. Dit zijn voorlopige cijfers. De definitieve cijfers worden in een later stadium vastgesteld door het Centraal Bureau voor de Statistiek.

Tabel aantal inwoners per 1 januari 2023
GemeentedeelMVM + V
Groenlo5.0245.04810.072
Harreveld7086351.343
Lichtenvoorde6.4986.58213.080
Lievelde7116771.388
Mariënvelde479450929
Vragender5925731.165
Zieuwent1.0469491.995
Totaal15.05814.91429.972

 

Tabel bevolkingsaantal (peildatum 1 januari)
Gemeentedeel2015201620172018201920202021202220232024
Lichtenvoorde12.93212.98612.98912.99612.99712.88912.90812.90013.00813.080
Groenlo9.7879.7869.8109.8479.8699.8829.8629.92210.02910.072
Zieuwent2.0762.0602.0462.0292.0021.9951.9791.9951.9991.995
Lievelde1.4141.3901.3831.3921.3961.3981.3921.3881.3801.388
Harreveld1.3711.3871.4241.4301.4151.4341.4141.3691.3621.343
Vragender1.0701.0751.0831.0901.1201.1281.1181.1271.1451.165
Mariënvelde868879899904895901901902925929
Totaal29.51829.56329.63429.68829.69429.62729.57429.60329.84829.972

Logo

Het logo van de gemeente Oost Gelre is een vlinder in de kleur paars, de naam gemeente Oost Gelre in warmrood.

De basis van het logo wordt gevormd door een vlinder. De vlinder staat enerzijds voor de ontwikkeling die de oude gemeenten Lichtenvoorde en Groenlo hebben meegemaakt, anderzijds voor schoonheid, vriendelijkheid, zelfstandigheid en natuur.

Logo van de gemeente Oost Gelre

Pictogrammen in het logo

De vleugels van de vlinder zijn opgebouwd uit 18 verschillende pictogrammen. Deze pictogrammen zijn een directe vertaling van de vele aspecten waar onze gemeente mee geassocieerd kan worden. Allemaal losse elementen, die samen één geheel vormen; het beeldmerk symboliseert daarmee aandacht voor het individu maar ook voor het totaal.
De kleurstelling in rood en paars sluit aan bij ons Bourgondisch leefklimaat, maar is ook verrassend, actief, vriendelijk en helder.

Logo gemeente Oost Gelre vlinder

Betekenis pictogrammen in het logo van Oost Gelre

 
Pictogram Betekenis
Kruis Religie, kerkdorpen
Libelle Rijkdom aan natuurgebieden
Klavertje vier Geluk, voorspoed
Koe Agrarisch landschap
Graan/gras Gerst/bierhistorie, groei, oogst
Engelse schans Rijkdom aan historie
Boom Groen, natuur, beschutting
   
Steek Carnaval, creativiteit, sterke verbondenheid
Klinkende wijnglazen Bourgondisch leefklimaat, gezelligheid
Graan/gras Gerst/bierhistorie, groei, oogst
Industrie Werkvoorziening, gunstig ondernemersklimaat
Fietser Recreatie en recreatieve voorzieningen
Kanon Groenlo
   
Bal Sport, spel, verenigingsleven
Midwinterhoorn Muziek, verenigingen, cultuurhistorie
Kring mensen Samenwerking, verenigingsleven
Boerderij Landelijk wonen
Bloemen Bloemencorso, creativiteit sterke verbondenheid
Leeuw op de kei Lichtenvoorde
Pictogrammen logo gemeente Oost Gelre

Openbaar vervoer

In de Achterhoek verzorgt vervoerbedrijf Arriva de trein- en busverbindingen.
Informatie over de dienstverlening van Arriva.

Buurtbus

Buurtbus 191 verzorgt de verbinding Aalten* - Bredevoort - Vragender - Lievelde* Lichtenvoorde* - Zieuwent - Mariënvelde - Ruurlo*.
In de met een * gemarkeerde plaatsen wordt aansluiting geboden op bussen en/of treinen.

De Buurtbus rijdt maandag tot en met vrijdag van plm. 7.15 uur tot plm. 18.30 uur; ’s avonds en in het weekend rijdt er de Belbus tot plm. 23.00 uur; de belbus rijdt alleen na reservering tenminste één uur tevoren via (0900) 19 61.
Meer informatie over de buurtbus Aalten-Ruurlo.

Buurtbus 198 verzorgt de verbinding Sint Isodorushoeve – Neede – Borculo - Groenlo. Meer informatie over deze verbinding vind je op de website van Arriva.

Gratis parkeren

In de centra van Lichtenvoorde en Groenlo zijn diverse parkeerplaatsen. Voor een groot gedeelte geldt de blauwe zone. Deze parkeervakken zijn aangegeven met blauwe straatklinkers. U mag daar met parkeerkaart 1,5 uur parkeren.

In de overige delen van Oost Gelre is parkeren gratis.

Koopavond, koopzondagen en warenmarkten

Koopavond

  • Vrijdag tot 21.00 uur
  • Voor Goede Vrijdag, 4 mei en 24 december geldt een speciale regeling. Winkels moeten dan namelijk vanaf 19.00 uur gesloten zijn.

Koopzondagen

In de gemeente Oost Gelre mogen alle winkels op zon- en feestdagen (Nieuwjaarsdag, tweede Paasdag, Hemelvaartsdag, tweede Pinksterdag, eerste en tweede Kerstdag) open zijn tussen 08.00 uur en 20.00 uur. Iedere winkelier mag in principe zelf bepalen in hoeverre hij of zij daar gebruik van maakt.

Meer informatie

Warenmarkten

  • De weekmarkt in Groenlo vindt plaats op vrijdag van 10.30 - 17.00 uur op het Europaplein en de Mattelierstraat.
  • De weekmarkt in Lichtenvoorde vindt plaats op zaterdag van 8.30 - 12.30 uur in de Korte Rapenburgsestraat, op de Varkensmarkt en de Markt.