Vermoedt u een fout bij de telling verkiezingen? Meld het!

15 maart 2023
Nieuws

Woensdag 15 maart zijn de verkiezingen voor Provinciale Staten en de waterschappen. De stembureaus sluiten om 21.00 uur. Daarna worden de stemmen geteld. Dat gebeurt op 15 maart op alle stembureaus apart. De stembureaus tellen dan alleen op lijstniveau. Een dag later is de centrale telling op het gemeentehuis, vanaf 8.30 uur. Deze telling is op lijst- én kandidaatsniveau. Beide tellingen zijn openbaar. U mag hier dus bij zijn.

Melding fouten bij telling

Denkt u dat er een fout is gemaakt? Bij het tellen van de stemmen of met het overnemen van de stemmen in de uitslag? Dan kunt u dit melden.

Fouten bij tellen Provinciale Statenverkiezing

Fouten bij tellen waterschapsverkiezing

Definitieve uitslagen

De provincie Gelderland en het waterschap Rijn en IJssel maken de definitieve verkiezingsuitslagen bekend op donderdag 23 maart. Houd hun websites in de gaten.

Afdeling Burgerzaken is gesloten op donderdag 16 maart

Alleen voor een aangifte van geboorte, overlijden en erkenningen kunt u terecht van 15.30 tot 16.30 uur. Ook veel andere afdelingen zijn op 16 maart minder goed of niet bereikbaar vanwege het centrale tellen.

Let op: ook de Formulierenbrigade is niet aanwezig op 16 maart.